7M01454 Көркем еңбек және кәсіпкерлік негіздері в М.Әуезов атындағы Оңтүстік Қазақстан университеті
-
Білім беру бағдарламасының мақсаты Көркем еңбек және кәсіпкерлік саласында тұжырымдамалық білімі және кәсіби құзыреттілігі бар, ғылыми-педагогикалық және зерттеу қызметін жүзеге асыруға қабілетті жоғары білікті магистрлерді даярлау.
-
Академиялық дәреже Магистратура
-
Оқыту тілі Русский, Қазақша
-
Оқу мерзімі 2 года
-
Кредиттер көлемі 120
-
Білім беру бағдарламаларының тобы M007 Көркем еңбек, графика және жобалау педагогтерін даярлау
-
Білім беру саласы 7M01 Педагогикалық ғылымдар
-
Дайындық бағыты 7M014 Жалпы дамудың пәндік мамандандырылған педагогтарды даярлау
Пәндер
-
Кәсіпкерлік негіздерін оқыту әдістемесі
Мақсаты оқушыларда дербес кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыру саласында іс жүзінде бағдарланған білім мен дағдылар жүйесін қалыптастыру. Мазмұны: кәсіпкерлік негіздері пәнінің мақсаты мен міндеттері, білім алушылардың экономикалық білім беру құрылымы, кәсіпкерлік негіздерін зерттеудің жобалық әдістері. Кәсіпкерлік негіздері сабақтарында оқушылардың танымдық белсенділігін арттыру жолдары мен әдістері. Кәсіпкерлік негіздері бойынша сабақтардың дәстүрлі емес түрлері мен сыныптан тыс сабатарды өткізу.
Оқу жылы - 1
Семестр - 1
Несиелер - 4
-
Басқару психологиясы
Мақсаты: ұйымның адам ресурстарын басқару дағдыларын қалыптастыра отырып, психологиялық менеджмент саласындағы білімін меңгеру арқылы психологтың құзыреттілігін қамтамасыз ету. Мазмұны: басқару психологиясының әдіснамалық негіздері. Басқарудың психологиялық теорияларының дамуы. Басқару психологиясының жалпы теориялық сұрақтары. Басқарушылық қарым-қатынас психологиясы. Қызметкерлердің психологиялық ерекшеліктері. Қызметкерлерді ынталандыру психологиясы. Ұйымның адам ресурстарын басқару технологиялары. Ұйымның кадр саясатын психологиялық қамтамасыз ету. Ұйымдағы қақтығыс психологиясы. Тұлғаның кәсіби деформациясының алдын алу технологиялары. Диагностикалық құралдарды жасау, көшбасшыларды оқытудың цифрлық әдістерін әзірлеу және басқарушылық кеңес беру түрінде тәжірибелік енгізу.
Оқу жылы - 1
Семестр - 1
Несиелер - 3
-
Мектеп оқушыларының жобалау қызметі
Мақсаты: Кәсіпке оқытуда жаңа әлеуметтік және экономикалық шарттар негізінде педагогикалық жобалау теориясы мен технологиясын тиімді қолдану ептілігі мен дағдысын қалыптастыру. Мазмұны: Жоғары мектептегі білімгерлеің ғылыми-танымдық қызметін талдау және ұйымдастыруды қарастырады. Студенттердің жобалық қызметін ұйымдастыру және басқару әдістері. Жобалау іс-әрекет жүйесіндегі: зерттеушілік, аналитикалық, орындаушылық, қарым-қатынастық, рефлексиялық қызметтер. Идеялар және білімдермен, жоспарлау тәжірбиемен алмасуға үшін кеңістік (студент - оқытушы - университет - ұйым)құрастыру, қарым-қатынас жасау және проблемаларды шешу.
Оқу жылы - 1
Семестр - 1
Несиелер - 4
-
Шет тілі (кәсіби)
Мақсаты: болашақ магистранттың кәсіби іс-әрекетінде белсенді тілді меңгеру дағдылары мен дағдыларын одан әрі дамыту негізінде шет тілін оқытудың халықаралық стандарттары шеңберінде коммуникативтік құзыреттілігін жүйелі түрде тереңдету. Мазмұны: В2, С1 деңгейлері жоғары деңгейде кәсіби және академиялық мақсаттарға арналған прагма-кәсіби бағдар түрінде ұсынылады: ғылыми ақпараттық база, ғылыми ақпаратты түсіндіру, дәлелдеу, сендіру, ғылыми қайшылықтар, академиялық жазу. Инновациялық әдістер мен технологияларды пайдалану және заманауи құралдарды қолдану (Интернет ресурстары). Кез келген сабақтас пән бойынша тілдік материалды меңгергендігін көрсету.
Оқу жылы - 1
Семестр - 1
Несиелер - 4
-
"Кәсіпкерлік және бизнес негіздері" бейіні бойынша мектеп оқушыларын оқыту технологиясы
Мақсаты: білім алушылардың іскерлік ойлауын қалыптастыруға, қазіргі жағдайда белсенді өмірлік ұстанымды таңдауға, болашақта өз бетінше өмір сүруге арналған дағдыларды қалыптастыру. Мазмұны: кәсіпкерлік саласының негізгі ұғымдары мен заңдары. Оқу материалының мазмұны оқу процесінің геймификациясы (ойын техникасы) принциптеріне және кейстік жұмысқа негізделуі. Кейстік (ситуациялық) оқыту әдісі. «Кәсіпкерлік және бизнес негіздері» бейінін оқытуда PBL (Project Based Learning) әдістемесі. Қазақстанның кәсіпкерлігі тәжірибесі мен ерекшеліктерінің, даму тарихы мен қалыптасуының негіздерін зерттеу. Стартап негізін қалайтын командалар құру, мамандарды тарту. Стартапта рольдік қызметтер: басшылар, маркетологтар, зерттеушілер және т.б. жұмыс жасау.
Оқу жылы - 1
Семестр - 1
Несиелер - 4
-
Көркем еңбектегі цифрлық технологиялар
Мақсаты: Магистранттардың көркем еңбек саласында цифрлық технологияларды тиімді қолдану қабілетін қалыптастыру; заманауи цифрлық құралдар мен бағдарламаларды меңгеру арқылы шығармашылық жобаларды жоспарлау, жүзеге асыру және бағалау дағдыларын дамыту; ұлттық мәдениет пен дәстүрлі өнерді цифрлық форматта жаңғырту және насихаттау мүмкіндіктерін зерттеу.Мазмұны: Шығармашылық жобаларды жоспарлау және жүзеге асыру. Жобалық оқыту әдісі: ұзақ мерзімді шығармашылық жобалармен жұмыс істеу. STEAM технологияларын қолдану: ғылым, технология, инженерия, өнер және математика интеграциясы. Кейс-стади әдісі: проблемалық жағдайларды шешу. Ұлттық мәдениет пен цифрлық технологиялар. Ұлттық қолөнер мен дәстүрлі өнерді цифрлық форматта жаңғырту. Этно-модерн бағытындағы жобалар жасау. Ұлттық стильдегі цифрлық дизайн элементтерін әзірлеу, Цифрлық ресурстарды пайдалану және бағалау. Интерактивті тақталар мен мультимедиялық құралдарды сабақ барысында қолдану. Цифрлық платформалар мен сервистер арқылы оқу үдерісін ұйымдастыру. Оқушылардың цифрлық портфолиосын қалыптастыру және бағалау критерийлері.
Оқу жылы - 1
Семестр - 1
Несиелер - 5
-
Экспримент жұмыстарын жүргізу әдістемесі
Мақсаты: Кәсіби педагогикада ғылыми педагогикалық зерттеулерді ұйымдастыру. Ғылыми проблема. Педагогикалық зерттеу бағыты мен объектілерін таңдау. Мазмұны: Эксперимент бағдарламасын әзірлеу. Педагогикалық эксперимент ұғымы. Педагогикалық экспериментті ұйымдастырудың кезеңдері мен шарттары. Эксперимент түрлерін таңдау. Эксперименттік жұмыстарды жүргізу әдістері. Эмпирикалық деректерді жинау және талдау әдістері. Ғылыми болжамды ұсыну. Эксперименті жоспарлау. Эксперимент мазмұны. Эксперименттік және бақылау топтарындағы сабақты өткізу бағдарламасы. Эксперименттік жағдайдың сипаттамасы. Тәжірибені қорытындылау. Алған деректерді өңдеу.
Оқу жылы - 1
Семестр - 1
Несиелер - 4
-
Ғылым тарихы мен философиясы
Мақсаты: Ғылым феноменінің проблематикасын арнайы философиялық талдау мәні, әлеуметтік-мәдени контексте алынған ғылыми білімді өндіру бойынша ерекше қызметтің даму заңдылықтары мен үрдістерін динамикалық сипатта зерделеу. Мазмұны: Ғылым тарихы мен философиясының негізгі проблемаларының ерекшелігі мен өзара байланысын анықтау. Ғылымның даму заңдылықтарын және ғылыми білімнің құрылымын, ғылыми зерттеу әдістерін зерделеу. Ғылымды дамытудың сыныптық емес және сыныптан кейінгі кезеңінің негізгі тұжырымдамалары мен бағыттарын білу. Жаратылыстану ғылымы, социогуманитарлық және техникалық білім әдіснамасын түсіну негізінде қазіргі теория мен практиканың шындығын талдау. Сыни ойлау қазіргі қоғамның дамуы мен жұмыс істеуінің алғышарты ретінде. Сыни ойлауды дамыту технологиялары: дәлелдердің логикасын қарау және зерделеу. Сыни рефлексивті ойлау мен метакогнитивтік қабілеттерді қалыптастыру.
Оқу жылы - 1
Семестр - 1
Несиелер - 4
-
Жоғары мектеп педагогикасы және психологиясы
Мақсаты: қазіргі заманғы психологиялық-педагогикалық білімдер негізінде жоғары оқу орнында кәсіби-педагогикалық іс-әрекетті тиімді ұйымдастыру бойынша магистранттардың іскерліктері мен дағдыларын қалыптастыру. Мазмұны: Жоғары білімнің қазіргі парадигмалары. Қазақстандағы жоғары білім берудің тарихы, тенденциялары мен даму стратегиялары. Жоғары мектептің педагогикасы мен психологиясының пәні, міндеттері, категориялары. Жоғары мектеп педагогикасы мен психологиясының әдіснамалық негіздері. ЖОО оқытушысының кәсіби құзыреттілігі. ЖОО оқытушысының коммуникативтік құзыреттілігі. Жоғары мектеп дидактикасы. Колледж жасындағы психологиялық ерекшеліктер.Университеттегі оқу процесі және оның заңдылықтары. ЖОО-дағы білім мазмұны. ЖОО - да оқу процесін ұйымдастыру нысандары. ЖОО-да оқу-тәрбие процесін ұйымдастыру және іске асыру технологиялары. Кредиттік оқыту жүйесінің ерекшеліктері. Оқыту әдістемесі мен әдістері.
Оқу жылы - 1
Семестр - 1
Несиелер - 5
-
Материалдарды өңдеу технологиясы
Мақсаты: әртүрлі материалдарды өңдеу тәсілдері мен әдістерін зерттеу, білім алушылардың кәсіби құзыреттіліктерін қалыптастыру. Мазмұны: Бұйым материалдарының ассортименті. Әртүрлі материалдардан әзірленген бұйымдары өндірудің негізгі кезеңдері. Бұйым бөлшектерін біріктіру әдісі. Бұйым бөлшектерін біріктіру. Жеке тапсырыс бойынша бұйымдарды өңдеу технологиясы; бұйымдар сапасын бақылау талаптары. Бұйымдарды соңғы өңдеу.
Оқу жылы - 1
Семестр - 2
Несиелер - 6
-
Көркем еңбек теориясы мен практикасы
Мақсаты: Көркем еңбек теориясы мен практикасы саласында білім мен дағдыларды қалыптастыру, сәндік өнер туындыларымен таныстыру, Мазмұны: Қазақ халық өнерінің даму тарихы және оның шығу тегі. Ежелгі дәуірдегі өнер түрлері және материалдарды көркем өңдеу технологиясы. Материалдарды өңдеу принциптері және көркем қолөнердің мазмұны. Бейімделген білім беру технологиялары және олардың оқу үдерісіне әсері. Мұғалімдерге арналған ЖИ-ассистенттер: жасанды интеллект көмегімен оқу үдерісін құру және басқару. Өнімдерді өңдеу технологиясының ерекшеліктері, материалдарды өңдеудің дәстүрлі әдістерін қолдану. Шикізатты дайындауға арналған әртүрлі құралдар мен құрылғыларды қолдану техникасымен және материалдарды көркемдік өңдеудің әртүрлі әдістері мен технологияларымен таныстырады. Мақсаты: Білім беру мекемелерінде тәрбие жұмыстарын тиімді ұйымдастырудың және басқарудың әдіс-тәсілдері, жүйелері мен қағидаларын меңгеру. Мазмұны: Тәрбие жұмысының теориялық және әдіснамалық негіздері. Тәрбиенің түсініктері, мәні, негізгі категориялары мен белгілері. Тәрбиенің заңдылықтары мен принциптері. Тәрбие тұлғаны әлеуметтендірудің, тәрбиелеудің, жеке дамуды басқарудың, мәдениетті беру мен игерудің құрамдас бөлігі ретінде. Білім беру жүйелерін модельдеу және жобалау. Оқу процесін кәсіби жобалау, насихаттау, реттеу және бақылау. Қазіргі білім беру тұжырымдамасы.
Оқу жылы - 1
Семестр - 2
Несиелер - 6
-
Тәрбие жұмысын ұйымдастыру және басқару әдістері
Мақсаты: Білім беру мекемелерінде тәрбие жұмыстарын тиімді ұйымдастырудың және басқарудың әдіс-тәсілдері, жүйелері мен қағидаларын меңгеру. Мазмұны: Тәрбие жұмысының теориялық және әдіснамалық негіздері. Тәрбиенің түсініктері, мәні, негізгі категориялары мен белгілері. Тәрбиенің заңдылықтары мен принциптері. Тәрбие тұлғаны әлеуметтендірудің, тәрбиелеудің, жеке дамуды басқарудың, мәдениетті беру мен игерудің құрамдас бөлігі ретінде. Білім беру жүйелерін модельдеу және жобалау. Оқу процесін кәсіби жобалау, насихаттау, реттеу және бақылау. Қазіргі білім беру тұжырымдамасы.
Оқу жылы - 1
Семестр - 2
Несиелер - 6
-
Білім беру мекемелеріндегі қаржы шаруашылық қызметі
Мақсаты: Білім беру мекемелеріндегі қаржы шаруашылық қызметі саласында табысты жұмыс істеуге, енбек нарығында әлеуметтік-мобильді және бәсекеге қабілетті болуга мүмкіндік беретін кәсіби құзыреттіліктерін қалыптастыру және дамыту. Мазмұны: Білім беру мекемелеріндегі шаруашылық қаржы қызметі пәнін оқу нәтижесінде магистранттар оның жарғылық мақсаттары мен міндеттерін іске асыруға бағытталған мектеп ресурстарын игереді. Меншікті қаражат, бюджет қаражаты, мекемеге бекітілген мүлік, ақылы қосымша білім беру қызметтерін көрсету, жеке және заңды тұлғалардың ерікті қайырмалдықтары, ҚР заңнамасына сәйкес басқа да білімдер жүйесін менгереді. Мектептің бюджет қаражатын ҚР Заңнамасында, жергілікті өзін-өзі басқару органдарының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген тәртіппен және анықталған шарттар негізінде жұмсауды меңгереді. Ақылы қосымша білім беру қызметтерін, білім беру мекемелерін қаржыландыру көлемін айқындайтын негізгі құжаттармен танысады.
Оқу жылы - 1
Семестр - 2
Несиелер - 5
-
Материалдарды көркем өндеу технологиясы
Мақсаты: магистранттардың бойында арнайы технологиялық іскерліктер мен дағдыларды қалыптастыру. Мазмұны: Көркемдік өңдеу технологиясы пәнін оқыту үдерісінде бұйымдарға көркемдік құндылық пен тұтынушылық қасиеттер беру мақсатында әртүрлі материалдарды өңдеуге арналған құрал-жабдықтар мен түрлі әдіс-тәсілдердің жиынтығын қамтитын іскерліктер мен дағдыларды меңгереді. Магистранттарға реалистік және стильдендірілген сурет салу, кескіндеме, композиция, мүсін, сәулет пейзажын бейнелеудің практикалық дағдылары, көркем бұйымдардың эскиздерін жасау әдістері үйретіледі. Магистранттар көркем бұйымдарды дайындау мен көбейтудің технологиялық процестерін жүзеге асыру тәсілдерін, жабдықтарды пайдаланудың прогрессивті әдістерін, өндірісті ұйымдастыру әдістерін білетін болады. Оқу барысында магистранттар көркем бұйымдардың эскиздерін өңдеудің практикалық дағдылары мен әдістерін меңгереді.
Оқу жылы - 1
Семестр - 2
Несиелер - 6
-
Визуалды өнер теориясы мен практикасы
Мақсаты: бейнелеу өнерінің теориясы мен практикасын, заманауи технологиялар мен өнердегі жетістіктерді қарастырады. Мазмұны: бейнелеу өнерінің заманауи тенденциялары мен бейнелеу өнерінің теориясы мен практикасы мәселелері. Қазақстандық суретшілердің классикалық өнері мен шығармашылығының үздік туындылары. Бейнелеу өнерінің түрлері мен жанрлары. Өнердегі заманауи техника және ғылыми жетістіктер. Бейнелеу өнеріндегі заманауи бағыттар және бейнелеу өнеріндегі заманауи стиль бағыттарының заманауи суретшілері.
Оқу жылы - 1
Семестр - 2
Несиелер - 6
-
Білім беру мекемелеріндегі кәсіпкерлік кызмет
Мақсаты: Білім беруді дамытудың мемлекеттік бағдарламасының міндеттерін жүзеге асыру жағдайындағы бейіндік кәсіпкерлік қызметке оқыту туралы базалық түсінікті қалыптастыру. Мазмұны: «Білім беру мекемелеріндегі кәсіпкерлік қызмет» пәнін оқу нәтижесінде магистранттар келесі негізгі кәсіби-жеке құзыреттерді дамытады: инновациялық білім беру технологиялары мен оларды іске асыру әдістерін әзірлеу; білім беру жүйесінде тиімді маркетингтік кәсіпкерлік стратегияны қалыптастыру; сапалы бизнес-жоспарлау, қаржылық және басқарушылық есепті түсіну. Сонымен қатар білім беру бағдарламаларын қажетті мөлшерде қаржыландыруды негіздей білу және оларды қаржылық тиімді басқаруды жүзеге асыру ресурстары негізінде шешім қабылдау дағдыларын менгереді; нормативтік алгоритмдер негізінде проблемаларды шешудің шығармашылық әдістерін қолдана біледі.
Оқу жылы - 1
Семестр - 2
Несиелер - 5
-
Заманауи дизайн технологиялары
Мақсаты: Білім мен практикалық дағдыларды қалыптастыру сән дизайнын жобалау. Мазмұны: Киім үлгілерін жасаудың жобалық әдістері. Сән дизайнындағы жобалау процестерінің әдістемелік негіздері. Өнеркәсіптік қалыптау технологиясы. Киім стилінің жалпы белгілері. Өнердегі отандық және шетелдік авангардтық ағымдар. Сән дизайнын дамытудың ұлттық ерекшелігі.Әлемдік аренаның сәнгерлері. Сән дизайнындағы инновациялық тәсілдер.
Оқу жылы - 1
Семестр - 2
Несиелер - 6
-
Жоғары мектептегі кәсіптік білім беру әдістемесі
Мақсаты: Жоғары мектеп талаптарына сай кәсіптік білім беру мамандарын әдістемелік іс-әрекетке баулудың мазмұндық және процессуалдық мәселелерін меңгеру. Мазмұны: Жоғары мектепте кәсіптік білім беру талаптарына сәйкес оқыту сапасын қамтамасыз етудің әдістері мен технологиясы. Болашақ мұғалімдерді дайындау үдерісін жетілдірудің әдіснамалық негізі. Оқу-әдістемелік құжаттама: оқу жоспары және жұмыс оқу бағдарламалары (силлабус) Студентердің білімін бақылау графигін дайындау және құрастыру.
Оқу жылы - 2
Семестр - 1
Несиелер - 7
-
ЖОО-да жобалық оқыту
Мақсаты: жобалық қызмет туралы түсініктерді қалыптастыру, кәсіби және жалпы құзыреттіліктерді, өзіндік рефлексияны, танымдық психикалық процестерді дамытуға ықпал ету. Мазмұны: оқытудың жобалық әдісі педагогикалық мәселе ретінде. Білім беру процесінде жобалық оқыту әдісінің мәні мен мазмұны. ЖОО-да жобалық оқытуды қолдану әдістемесі. Шетелдік университеттерде жобалық оқыту әдісін қолдану тәжірибесін талдау. ЖОО оқытушыларына арналған жобалық оқыту бойынша нұсқаулық. Жобалық оқытуға кіріспе: оның функциялары мен құрылымы. Оқу бағдарламасының модульдері. Өнімді әзірлеу процесіне кіріспе. Жобалық тапсырмаларды ұйымдастыру. Командада жұмыс істеу дағдылары. Жобалық оқыту әдісін қолдану бойынша жоғары оқу орындарының тәжірибесі. Бакалавр жобалары. Магистранттардың жобалары.
Оқу жылы - 2
Семестр - 1
Несиелер - 5
-
Жалпы білім беретін мектепте нормативті құқықтық қамтамасыз ету
Мақсаты: Кәсіптік оқыту мамандығына оқытудың өзіндік білімдерін кеңейту және жаңа білімдер алу, білім туралы заң, білім беру саласындағы соңғы халықаралық және отандық ережелерді оқып үйрену. Мазмұны: Білім беру саласындағы қатынастарды құқықтық реттеудің мемлекеттік саясатының негізгі принциптері. Мемлекеттік білім беру стандарттары және білім беру бағдарламалары. Білім беру қызметін лицензиялау, аккредиттеу және сертификаттау тәртібі. Оқу үдерісіне қатысушылардың құқықтық мәртебесі. Білім туралы заң, білім беру саласындағы соңғы халықаралық және отандық ережелер.
Оқу жылы - 2
Семестр - 1
Несиелер - 6
-
Колледждерде ерекше білім беруді қажет ететін тұлғаларды оқыту әдістемесі
Мақсаты: Студенттердің әлеуметтік, жас, психофизикалық және жеке ерекшеліктерін, оның ішінде ерекше білім беру қажеттіліктерін және оларды диагностикалау әдістерін білу. Мазмұны: Ерекше білім беру қажеттіліктері бар адамдарды колледжде оқытудың теориясы мен әдістемесі. Ерекше білім беру қажеттіліктері бар тұлғаларды кәсіби даярлау әдістемесі. Колледжде инклюзивті тәсілдерді енгізу. Колледждің оқу процесіндегі пәндерді психологиялық-педагогикалық қамтамасыз ету жүйесі мен технологиясы. Ерекше білім беру қажеттілігі бар тұлғаларды кәсіби оңалту ерекшеліктері. Колледжде ерекше білім беру қажеттіліктері бар тұлғаларды әлеуметтендірудің қазіргі мәселелері мен мәселелері. Арнайы және бейімделген білім беру бағдарламасы.
Оқу жылы - 2
Семестр - 1
Несиелер - 4
-
Жоғары мектепте оқу үдерісін ұйымдастырудың ғылыми негіздері
Мақсаты: Жоғары мектепте оқуүдерісін ғылыми тұрғыдан ұйымдастыруды дидактикалық тұрғыдан негіздеуді және оны жүзеге асыруды білім, іскерлік, дағдылар жүйесімен қалыптастыру. Мазмұны: Жоғары білім берудегі білім беру үрдісін ұйымдастырудың ғылыми негіздері туралы ғылыми көзқарастар мен жүйеленген білім. Жасанды интеллект негіздері және оның оқу үдерісін ұйымдастырудағы рөлі. Жасанды интеллект және жекелендірілген оқыту. Оқу үдерісін ғылыми ұйымдастырудың негізгі мәселелері. Жоғары білім берудегі оқу үдерісін ұйымдастырудың жалпы әдістері туралы қолданбалы білімдер. Жоғары мектепте оқу үдерісін ғылыми ұйымдастырудың мақсатты бағытын, мағыналық аспектілері мен әдістерін анықтайтын ғылыми-әдістемелік материалдарды дайындау. Жасанды интеллект негіздері және оның оқу процесін ұйымдастырудағы рөлі. Жасанды интеллект және жекелендірілген оқыту.
Оқу жылы - 2
Семестр - 1
Несиелер - 6
-
Маркетинг негіздері
Мақсаты: кәсіби міндеттерді тиімді шешуге қажетті және кәсіпорындағы маркетингтік қызметті ұйымдастыру заңдылықтарын терең түсінуге ба,ытталған қажетті негізгі құзыреттерді қалыптастыру Мазмұны: Маркетингтің мәні мен қағидаттары, мақсаты мен функциялары. Маркетингтік зерттеулер мен маркетингілік ақпарат. Нарықта сұраныс пен ұсынысты зерттеу. Бәсекелестік. Бенчмаркинг. Микстер, жұмыс үстелі мен далалық зерттеулер жүргізу, мақсатты аудиторияға SWOT талдау жүргізу, сегменттеу әдістері. Прототиптеу, тестілеу, тауарлар мен қызметтерді жылжыту бойынша идеялар құру.
Оқу жылы - 2
Семестр - 1
Несиелер - 7
-
Дәстүрлі және заманауи сәндік - қолданбалы өнер
Мақсаты: магистрантттардың дәстүрлі және заманауи сәндік-қолданбалы өнер бұйымдарын жасау бойынша білімдері мен практикалық дағдыларын қалыптастыру, шығармашылық қабілеттерін дамыту. Мазмұны: Көркем мәдениеттің ажырамас бөлігі ретінде сәндік-қолданбалы шығармашылықтың мәні. Дәстүрлі сәндік-қолданбалы шығармашылықтың даму тарихы, заманауи сәндік-қолданбалы өнердің сабақтастығын білу, оның халықпен тығыз байланысы. Кәсіби шеберліктің негіздері, сәндік-қолданбалы өнер бұйымдарының сәндік құрамының негізгі композициялық схемалары мен заңдылықтары. Ағаштан, металдан, жүннен, былғарыдан және керамикадан, сүйектен жасалған сәндік-қолданбалы өнер бұйымдары.
Оқу жылы - 2
Семестр - 1
Несиелер - 4
-
Сандық білім беру медиатехнологиялары
Мазмұны: Сандық білім беру қызметінде медиатехнологияларды қолдану бойынша құзыреттіліктерді қалыптастыру. Мазмұны: Ақпараттық дәуірдегі сандық білім беру медиатехнологияларының маңызы мен мүмкіндіктері. Оқу үдерісіне цифрлық медиа технологияларды енгізу мен қолдану. Кәсіби қызметтегі бағдарламалық құралдар. Интернет технологиясын қолдану. Жобалық, ғылыми және білім беру қызметіндегі заманауи компьютерлік технологиялар. Білім беру, тәрбие және зерттеу міндеттерін шешуде білім беру медиаөнімдері мен ресурстарын пайдаланудың практикалық дағдылары.
Оқу жылы - 2
Семестр - 1
Несиелер - 5
-
Ерекше білім беруді қажет ететін тұлғаларды кәсіби даярлау
Мақсаты: Ерекше білім беру қажеттіліктері бар тұлғаларды кәсіби даярлау бойынша білімді қалыптастыру, сондай-ақ әлеуметтік, жас, психофизикалық және жеке ерекшеліктерін, оның ішінде білім алушылардың арнайы білім беру қажеттіліктерін және оларды диагностикалау әдістерін білу. Мазмұны: ерекше білім беру қажеттіліктері бар адамдарды көркемдік-еңбек даярлаудың теориялық және әдіснамалық негіздері. Қазіргі білім беру кеңістігінде инклюзивті позицияны жүзеге асыру. Оқу процесінің субъектілерін психологиялық-педагогикалық қолдау жүйесі мен технологиясы. Ерекше білім беру қажеттіліктері бар адамдарды оңалту ерекшеліктері. Ерекше білім беру қажеттіліктері бар адамдарды әлеуметтендірудің заманауи мәселелері мен мәселелері. Арнайы және бейімделген білім беру бағдарламасы. Ерекше білім беру қажеттіліктері бар адамдарды кәсіби оңалту ерекшеліктерін ескере отырып, оқыту қызметіндегі білім беру процесінің субъектілерін психологиялық-педагогикалық сүйемелдеу жүйесі мен технологиясы.
Оқу жылы - 2
Семестр - 1
Несиелер - 4
-
Мұғалімнің арт-технологиялық қызметі
Мақсаты: Болашақ мұғалімнің арт-технологиялар саласында білім мен практикалық дағдыларды қалыптастыру. Мазмұны: Жоғары оқу орындарында көркемдік технологияны қолданудың түрлері, сипаттамасы мен жолдары. Оқу үрдісінде арт-технологияны шығармашылық өзін-өзі жүзеге асыру құралы ретінде. Қазіргі кезеңдегі болашақ маманның жеке даму әдістері. Арт-технологияның негізгі формалары: шағын дәрістер, рөлдік және іскерлік ойындар, бейне дискуссия, тұжырымдамалар, топтық пікірталастар.
Оқу жылы - 2
Семестр - 1
Несиелер - 4
Профессии
Оқыту нәтижелері
- Философиялық және педагогикалық ғылымдардың тұжырымдамалық ережелері мен категорияларына негізделген негізгі дүниетанымдық, әдіснамалық және басқару психологиясы мәселелерін өз бетінше талдау.
- Тұлғааралық қарым-қатынаста шет тілін менгергенін көрсету, маман және маман емес тұлғаларға ғылыми-зерттеу және педагогикалық қызметті табысты жүзеге асыру үшін ақпаратты нақты хабарлау.
- Заманауи оқыту әдістерін қолдану, цифрлық технологиялар мен жасанды интеллектті жекелендірілген оқыту үшін пайдалану, ақпараттық-коммуникациялық құзыреттіліктерге ие болу;
- Білім беру бағдарламалары мен оқу-әдістемелік кешендерді жобалау және біріктіру, көркем еңбек және кәсіпкерлік негіздері бойынша ғылыми жобаларды әзірлеу;
- Білім алушыны шығармашылық және креативті ойлау бағытындағы білім беру қызметтері саласындағы құндылықтар жүйесіне баулу арқылы көркем-еңбектік шеберліктерін көрсету;
- Кәсіпкерлік, маркетинг және бизнес саласында одан әрі оқытуды өз бетінше жалғастыру үшін қажетті оқытудың кәсіби деңгейін көрсету;
- Білім беру үдерісін қамтамасыз ететін ұйымдастырушылық-педагогикалық, оқу және оқу-әдістемелік қызметті тәжірибеге бағытталған әдістер мен технологияларды, соның ішінде инклюзивті білім беру мекемелерінде қолдана отырып жүзеге асыру.
- Әлеуметтік, этикалық және ғылыми ойларды ескере отырып, ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың нәтижелерін жүйелеу және жалпылау.